gorizont 14.05.2020

Печерський суд призначив нічний домашній арешт чоловіку, який підозрюється у шахрайському заволодінні коштами в особливо великих розмірах.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на ухвалу від 28 квітня.

За версією слідства, на початку грудня 2018 року підозрюваний за невстановлених обставин вступив у змову із невстановленими особами щодо незаконного заволодіння коштами в особливо великих розмірах шахрайським шляхом. Чоловік підшукав особу, яка погодилась відкрити банківський рахунок, який нібито належить ПП «Аграрна компанія 2004».

Були підроблені паспорт і установчі документи «Аграрна компанія 2004», з допомогою яких відкрили рахунок в «Кредобанку». Також були підроблені документи установчі документи ТОВ «Агродом» і відкрито рахунок в «Універсал Банку».

28 березня 2019 в період часу з 13 години 25 хвилин по 14 годину 10 хвилин особа, яка дала своє фото для підробки паспорту, отримала від невстановлених працівників банку гроші – 6 і 5 млн грн. На вулиці в машині чекав підозрюваний, який забирав ці гроші і розпоряджався на власний розсуд.

Чоловіку загрожує до 12 років позбавлення волі. Прокурор повідомив, що підозрюваний не з’являвся на виклики слідчого і переховувався, тому просив взяти особу під варту із альтернативою застави 11 млн грн. Ухвалою суду від 09.04.2020 було надано дозвіл на затримання особи з метою приводу для участі в засіданні із обрання запобіжного заходу.

Адвокат переконував, що повістки про виклик підозрюваним були отриманні з запізненням, тому він не міг з’явитися вчасно. Деякі повістки взагалі не були отримані і підозрюваний направляв у поліцію дані про своє місцезнаходження та адресу для листування.

Допитаний в судовому засіданні брат підозрюваного пояснив, що той проживає з ним і батьками, одружений та має на утриманні малолітню дитину і до вчинення будь-яких правопорушень не схильний.

У підсумку суд вирішив, що перебування особи у розшуку, з урахуванням доводів захисника та наданих документів, є недостатньо для застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У час, коли діяла постанова слідчого про розшук підозрюваного, він з’являвся на виклики суду і, зокрема, в грудні 2019 брав участь в судовому засіданні.

Доказів завчасного вручення повісток матеріали клопотання не містять, проте підозрюваний, в свою чергу, направляв на адресу прокурора пояснення, якими повідомляв свою адресу проживання та номер мобільного телефону.

Суд призначив домашній арешт в нічний час доби і поклав низку обов’язків, в тому числі, носити електронний браслет.

Бенефіціаром «Аграрної компанія 2004» є позафракційний депутат Сергій Лабазюк.

Источник:  https://sudreporter.org

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*